fantic-motor

FANTIC XXF 450

KRÁLOVSKÁ TŘÍDA MOTOKROSU

FANTIC XXF 450 4T

Představujeme XXF 450. Závodní motokrosový speciál tovární úrovně, který se může pochlubit skvěle vyladěným točivým momentem, výkonem a neomezenou agresivitou, aniž by se vzdal všestrannostihbitosti a kontroly . 

Vynikající technologie, podvozek a ergonomie má základ v modelu YZ450F 2023 od Yamahy. Tento motocykl se ihned po představení stal bestsellerem a sbírá vítězství po celém světě. Na základě poznatků jezdců továrního týmu Fantic Racing pak vznikl model XXF 450, který ještě vylepšuje výborný základ. Výsledkem je skutečně mimořádný. Extrémně výkonná motorka, ale zároveň intuitivní a dokonale vyvážená za všech podmínek použití.

XXF 450 MOTOR

ROVNOVÁHA A VÝKON

Výkon a točivý moment uvolňovaný touto 450 jsou pečlivě vyváženy pro zajištění skvělého ovládání a zajištění maximální trakce tak, abychom mohli co nejlépe využít enormní kvality a síly motoru.

Pro výběr ideální palivové mapy se používá přepínač umístěný na řídítkách. Fantic nabízí 3 různá možná nastavení – standard, hard a soft. Ty lze také upravit podle vašich osobních potřeb. 

Výfukový svod zakončuje nádherný titanový tlumič, který je součástí standardní výbavy. Tlumič váží pouhé 1 kilo, skutečné plus hodné továrního motocyklu.

VŠE POD KONTROLOU

Obrovský výkon je ovládaný nejmodernější technologií. XXF 450 je vybavena kontrolou trakce GET launch control od značky Athena, která nabízí bezkonkurenční ovládáním startu. Velkým plusem je obrazovka LC-GPA umístěná na blatníku, která pomáhá zlepšovat vaše starty a zobrazuje různé úrovně kontroly trakce. Toto řešení používají všechny tovární týmy a Fantic je nabízí jako standardní výbavu!

Řídící jednotka RX1Pro Athena-GET byla speciálně odladěná továrním týmem Fantic Racing. Výsledkem je 100% závodní ECU v sériově vyráběném motocyklu.

WIGET!

Fantic XXF 450 je vybaven specializovanou aplikací WiGET, dostupnou pro Android a iOS. Jednoduchým kliknutím ze smartphonu se řídící jednotka vstřikování přizpůsobí jednomu z předdefinovaných nastavení vyvinutých továrním týmem Fantic Racing nebo si můžete vytvořit vlastní nastavení motoru pro jakýkoli terén a povětrnostní podmínky.

Aplikace dále nabízí počítadlo motohodin, přidávání servisních poznámek, diagnostiku a zobrazování dat motoru v reálném čase.

PODVOZEK A ODPRUŽENÍ NEJVYŠŠÍ ÚROVNĚ

Maximální komfort a přesnost jízdy můžeme zaručit díky výjimečným kvalitám hliníkového rámu a plně nastavitelnému přednímu odpružení KYB s vidlicí SSS (Speed-Sensitive System) o průměru 48 mm, zdvihem 310 mm a s nastavením přímo od továrního týmu. Zadní tlumič je opět od Kayaby a poskytuje 317 mm zdvihu a je samostatně nastavitelný pro předpětí, kompresi a odskok. Kyvná vidlice z hliníkové slitiny,  brzdy Nissin s 270 mm kotouči vpředu a 240 mm vzadu, ráfky Excel 21×1,60 – 19×1,85 a pneumatiky Pirelli 80/100-21 a 110/90-19 doplňují dynamický balíček modelu XXF 450. 

ERGONOMIE VYLEPŠENÁ V DETAILECH

Pro zajištění nerušeného zážitku z jízdy a vylepšení ergonomie XXF 450 jsme ve spolupráci s továrním týmem vyvinuli speciální tenké plasty bez překážek a s dokonalým tvarováním, aby vám poskytly maximální pohodlí, svobodu a optimální jízdní pozici

K jízdnímu komfortu přispívá i protiskluzové sedlo s optimalizovaným tvarováním a tuhostí nebo řídítka Fantic Racing. Štíhlá stavba motocyklu usnadňuje pohyb v sedle a zaručuje, že se budeme okamžitě cítit jako doma.

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

Motor

Motor: kapalinou chlazený 4taktní jednoválec, 4 ventily, DOHC

Objem: 450 ccm

Zdvih:  60,8 mm
Systém zapalování: TCI
Převody: 5

 

Vrtání: 97 mm
Startér: Elektrický startér
Spojka: Vícelamelová mokrá spojka

Kompresní poměr: 13.0:1

 

Podvozek

Rám: Hliníkový obvodový rám
Pneumatiky: 80/100-21, 110/90-19
Brzdy: Přední brzdový kotouč  ø270mm – Zadní brzdový kotouč ø240mm
Přední odpružení: KYB  ø48 mm, plně nastavitelné, zdvih 310mm
Zadní odpružení: KYB  ø48 mm, plně nastavitelné, zdvih 317mm

 

Ráfky: 21×1,6 – 19×2,15

Kyvné rameno: Hliník s variabilním průřezem a progresivním článkem

Rozměry

Výška sedadla: 965 mm
Palivová nádrž: 6,2 l
Mokrá hmotnost: 111 Kg

Množství motorového oleje: 0,9 l

Délka: 2185 mm

Výška: 1285 mm

Rozvor: 1485 mm