fantic-motor

FANTIC XX 125

KAPESNÍ RAKETA

FANTIC XX 125 2T

Ať už jste začátečník nebo zkušený jezdec, 2-taktní řev našeho XX 125 vám zvedne tep už při prvních otáčkách a na konci prvního kola si zamilujete perfektní kombinaci ergonomie a ovladatelnosti, hbitosti a odezvy.

Fantic vzal osvědčený a pro rok 2022 inovovaný model Yamaha YZ 125 a přidal nálož vlastních vylepšení v čele s laděným výfukem Arrow, přepínačem palivových map, vlastní ECU a upravenou ergonomií. Tato motorka nabízí fůru zábavy, ale také prvotřídní výkon, abyste mohli své soupeře vyprovodit do depa s úsměvem pod helmou!

XX 125 ENGINE

MOTOR

Malý, ale mimořádně výkonný dvoutaktní motor známý z oblíbeného modelu Yamaha YZ 125 není třeba představovat, snad jen doplníme, že tento motor pravidelně vyhrává juniorský šampionát EMX125 a v roce 2022 také světový juniorský šampionát .

Díky intenzivnímu výzkumu a pečlivé práci na válci, pístu a ojnici nebyla naše 125 nikdy tak výkonná a příjemná na jízdu. K tomu dopomáhá i speciálně odladěná řídící jednotka a laděný výfuk Arrow.

Třešničkou na dortu je 38mm karburátor Keihin, který díky solenoidem řízené trysce dále zvyšuje výkon, když je to na trati potřeba.

NEJEN COOL

Pochromované koleno výfuku s fantastickým vzhledem řekne světu nahlas a jasně o zázracích dvoutaktů.

Výfukový systém byl vyvinut naším oddělím výzkumu a vývoje ve spolupráci se značkou Arrow. Vznikla tak klíčová komponenta pro optimální výkon motor a je navržena speciálně pro použití na vysoké úrovni MX .

Díky hliníkovému tlumiči hluku zajišťujeme také dodržování hlukových předpisů FIM.

100% připraveno na závod!

JAKÉ NASTAVENÍ DNES CHCEŠ?

Jaká je dnes trať? Mokrý písek? Hluboké bláto? Sucho a tvrdo? Žádný problém.

Fantic XX125 je dodáván se dvěma nastaveními mapování motoru s ovládáním přímo z řídítek. 

Měkká mapa zpožďuje načasování zapalování, poskytuje jemnější podání a je doporučená pro zrádnější terén, pro motocykl, který je vždy citlivý a ovladatelný, aniž by obětoval adrenalinový nával maximálního výkonu.

Druhá mapa je určená pro agresivní podání výkonu přesně tak, jak to od dvoutaktu čekáte. 

BEZKONKURENČNÍ VÝBAVA

XX125 se může pochlubit nejkonkurenceschopnějším rámem a odpružením ve své třídě . Výjimečně přesný high-tech semi-dvojitý kolébkový rám z hliníku pro optimální tuhost a lehkost váží pouhých 8 kg. Jaký je to pocit při jízdě? Maximální přesnost a odezva pro špičkový výkon za jakýchkoli podmínek.

Odpružení Kayaba je po léta měřítkem pro terénní motocykly a není třeba jej představovat. Olejové vidlice Kayaba SSS (Speed Sensitive System) 48 mm s uzavřenou kartridží mají zdvih 300 mm a jsou plně nastavitelné pro předpětí, odskok a kompresi. Perfektní přizpůsobení pro jakoukoli úroveň ježdění, od začátečníků až po závodní profesionály. Zadní tlumič je také Kayaba se zdvihem 315 mm.

SOUSTŘEĎTE SE NA ZÁVOD

Jak skvělé je měnit filtr jednou rukou? Nevyžaduje žádné nástroje a během několika sekund je motorka znovu připravena k použití. Je to tak jednoduché! Protože co se opravdu počítá, je čas na sedadle, ne zastávky v boxech.

Po pečlivé analýze průtoku vzduchu a zkušebních jízdách s našimi jezdci zvolili inženýři Fantic optimalizovanou velikost airboxu pro maximální výkon. Nový design také zaručuje minimum nečistot, takže do filtru TwinAir vstupuje pouze čerstvý vzduch .

ERGONOMIE

Chceme, abyste zůstali soustředění a bdělí od prvního do posledního kola.

To je důvod, proč jsme spolupracovali s továrním týmem na vývoji speciálních tenkých plastů, bez překážek a dokonale tvarovaných, aby vám poskytly maximální pohodlí, svobodu a optimální jízdní pozici.

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

Motor

Motor: kapalinou chlazený 2taktní jednoválec
Karburátor: Keihin PWK38S/1
Objem: 125 ccm

Zdvih:  54,5 mm
Systém zapalování: CDI
Převody: 6

 

Vrtání: 54 mm
Startér: Nakopávací startér
Spojka: Vícelamelová mokrá spojka

Mazací systém: Premix

Podvozek

Rám: Hliníková částečně dvojitá kolébka
Pneumatiky: 80/100-21, 100/90-19
Brzdy: Přední brzdový kotouč  ø270mm – Zadní brzdový kotouč ø240mm
Přední odpružení: KYB  ø48 mm, plně nastavitelné, zdvih 300mm
Zadní odpružení: KYB  ø48 mm, plně nastavitelné, zdvih 315mm

 

Ráfky: 21×1,6 – 19×1,85

Kyvné rameno: Hliník s variabilním průřezem a progresivním článkem

Rozměry

Výška sedadla: 975 mm
Palivová nádrž: 8,0 l
Suchá hmotnost: 90 Kg

Množství motorového oleje: 0,7 l

Délka: 2135 mm

Výška: 1295 mm

Rozvor: 1440 mm

Šířka: 825 mm